top of page

Dyrektor i pedagog (skrzypce)

Anna Podhajska jest absolwentką Gdańskiej Akademii Muzycznej. Ukończyła również studia doktoranckie w Akademii Muzycznej w Warszawie. Początkowo pracowała jako asystent w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie oraz Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku na wydziałach wychowania muzycznego. Prowadziła tam również zajęcia teorii (harmonia, kształcenie słuchu) oraz uczyła gry na skrzypcach.
W latach 1990 – 2005 pracowała w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Islandii. Pracowała tam również zarówno jako koncertmistrz oraz członek orkiestry symfonicznej. Tam też rozpoczęła szkolenia w zakresie nauczania Metodą Suzuki. Jej pierwszym trenerem był znany w Islandii pedagog Lilia Hjaltadóttir. Dyplomowy egzamin nauczyciela metodą Suzuki uzyskała w Kopenhadze przygotowana przez jednego z najbardziej znanych pedagogów w świecie: Tove Detrekőy. Współpracuje z nią ściśle do dziś. Prowadzą również wspólnie kursy dla polskich nauczycieli tej metody (program rozpoczął się ok.12 lat temu). W chwili obecnej jest jedynym polskim nauczycielem z tytułem trenera tej metody w zakresie skrzypiec, akredytowanym przez ESA (European Suzuki Association) z siedzibą w Londynie. Zajęcia tą metodą prowadzi od ponad 20 lat. Jest pedagogiem często zapraszanym do prowadzenia zajęć dla dzieci nawet od drugiego roku życia oraz pedagogów. W ostatnich latach prowadziła lekcje pokazowe w Danii, Japonii, Belgii, Islandii oraz na Wyspach Faroa. Jest również organizatorem i prowadzącym liczne warsztaty dla dzieci w kraju i poza granicami.
Obecnie Anna Podhajska jest założycielem, dyrektorem oraz pedagogiem Niepublicznej Innowacyjnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Instytutu Suzuki w Gdańsku.

bottom of page